O nas

Projektujemy i wykonujemy kompletne, niezawodne systemy obejmujące okablowanie strukturalne, urządzenia aktywne i pasywne sieci, systemy sygnalizacji pożaru, systemy automatyki budynkowej. Jesteśmy dystrybutorem automatyki budynkowej W&T

Uniwersytet Medyczny

Zakończyliśmy instalację systemu kontroli dostępu na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Prace obejmowały modernizację oraz rozbudowę systemu kontroli dostępu w 10 budynkach uczelni, w oparciu o system ICT Protege GX. Zainstalowaliśmy i zaprogramowaliśmy ponad 70...

Prace w poznańskim szpitalu

Działamy nie tylko w przemyśle i budownictwie. Na przełomie 2023 i 2024 roku prowadziliśmy prace w jednym z poznańskich szpitali. Prace polegały na podłączaniu nowoczesnej aparatury medycznej, sieci komputerowej LAN i rozbudowie kontroli dostępu.

Park Technologii Kosmicznych w Zielonej Górze

Rozpoczęliśmy instalację systemów teletechnicznych w Parku Technologii Kosmicznych w Zielonej Górze. Park Technologii Kosmicznych w Zielonej Górze Park Technologii Kosmicznych będzie obiektem, gdzie znajdą się m.in. laboratoria elektroniki satelitarnej, medycyny...

Nasza historia

Usługi IT dla przemysłu 

Firma Translocus istnieje od 2001 roku. Została założona w Poznaniu, początkowo jako Translocus Przedsiębiorstwo Teleinformatyczne. W 2009 roku nastąpiło przekształcenie w spółkę z o.o.

Od początku naszej działalności zajmujemy się problematykę rozbudowanych systemów teleinformatycznych i sieci komputerowych.

Projektujemy i wykonujemy kompletne, niezawodne systemy obejmujące okablowanie strukturalne, urządzenia aktywne i pasywne sieci a także zasilanie gwarantowane.

Duże doświadczenie zdobyte w tych dziedzinach przez kilka lat działalności, pozwoliło nam osiągnąć wysoką pozycję na rynku usług teleinformatycznych. Zostało to docenione przez naszych klientów, którzy z roku na rok powierzają nam opiekę i rozwój swoich sieci.

Nasi pracownicy to wykwalifikowana kadra złożona z najlepszych instalatorów i projektantów posiadających liczne certyfikaty.

Translocus Sp. z o.o. należy w 100% do polskiego kapitału prywatnego.

Projektowanie, Wykonastwo
Instalacje elektryczne

Rozwój technologii telekomunikacyjnej oraz szybka informatyzacja przedsiębiorstw sprawiły, że okablowanie strukturalne stało się obecnie ważną inwestycją. Jego zalety to przede wszystkim łatwość zarządzania siecią komputerową i telefoniczną w biurze, obniżenie kosztów zmiany aranżacji pomieszczeń oraz podatność na zmiany w konfiguracji, a także zupełna niezależność od zmian urządzeń pracujących w sieci. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom efektywnego wykorzystywania zasobów teleinformatycznych firmy i zaawansowanych narzędzi wymiany informacji Translocus Sp. z o.o. oferuje Państwu kompleksowe usługi związane z budową zintegrowanej sieci strukturalnej.

Nowoczesne biurowce

  • kontrola dostępu
  • monitoring wizyjny
  • systemy alarmowe
  • systemy rejestracji czasu pracy
  • systemy przywoławcze

Dystrybucja W&T

  • urządzenia wejść/wyjść cyfrowych
  • konwertery
  • interfejsy RS232
  • karty PCI Express
  • urządzenia przemysłowe ruter/firewall

Nasze koncesje, certyfikaty i świadectwa

Referencje

Prace wykonane zostały fachowo, rzetelnie i terminowo. Translocus spełnił wymogi zarówno Zamawiającego jak i Inwestora. Polecamy firmę jako pewnego partnera w biznesie.

Jacek Ławicki

Kierownik Działu Realizacji Usług, NETIA SA

Wszystkie prace zostały wykonane w sposób spełniający wymagane standardy, zgodnie z oczekiwaniami. Pracowników Translocus cechuje profesjonalizm, powierzone im zadania wykonano poprawnie.

Artur Guliński

Dyrektor Działu Przygotowanie, NICKEL Sp. z o.o.

Firma Translocus należycie i w terminie wykonała zadania w zakresie utrzymania sieci LAN i dedykowanej sieci elektrycznej. Wykonała również niezbędne pomiary elektryczne.

Przemysław Jeziorek

Kierownik, Technika Automatyzacji, Volkswagen Poznań

1 + 6 =

Nasz adres

Translocus Sp. z o.o.
ul. Druskienicka 8/10
60-476 Poznań

Telefon

+48 61 65 695 65
+48 61 62 475 43

Email

biuro@translocus.pl

Translate